Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!
Rynek pracy w Łodzi ucierpiał wskutek wprowadzonych obostrzeń. Pandemia negatywnie odbiła się na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw. Jednak powoli rynek wraca do sytuacji sprzed dwóch lat. W mieście wciąż poszukiwani są specjaliści w wielu branżach, przede wszystkim budowlanej oraz medycznej.
Praca w Łodzi – jak odnaleźć się na rynku pracy?
Łódź w czasie pierwszej fali pandemii zmagała się z dużym bezrobociem. Duży odsetek bezrobotnych zaobserwowano w przypadku osób 50+. Jednak bezrobocie w Łodzi nie dotyczy niektórych sektorów. Przedsiębiorstwa pilnie poszukują murarzy, tynkarzy, robotników budowlanych oraz pracowników robót wykończeniowych w budownictwie. Zatrudnienie w tej branży znajdują również osoby z bardzo małym doświadczeniem. Firmy często oferują etat, zachęcając szkoleniami, co ułatwia odnalezienie się na łódzkim rynku pracy.
W Łodzi brakuje lekarzy oraz medyków. Poszukiwani są także opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Szpitale szukają pielęgniarek i położnych. Oprócz tego z niedoborem wykwalifikowanych pracowników zmaga się sektor finansowy. Dobrze płatną pracę bez problemu znajdą księgowe, pracownicy ds. rachunkowości. Cenieni są pracownicy posługujący się co najmniej dwoma językami obcymi.
W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?
W Łodzi poszukuje się przede wszystkim specjalistów z zakresu elektryki, energetyki oraz mechaniki. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać elektromonterzy oraz monterzy elektronicy. W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu brakuje również niewykwalifikowanych operatorów produkcji. Centrum Polski słynie także z przemysłu tekstylnego, a łódzkie przedsiębiorstwa wciąż poszukują operatorów maszyn włókienniczych czy maszyn do produkcji wyrobów z gumy. W pokrewnych firmach brakuje ochroniarzy, magazynierów, sprzątaczek, nauczycieli przedmiotów zawodowych czy pracowników ds. jakości. Cenionymi i poszukiwanymi specjalistami są zawodowi kierowcy. Kandydaci mogą ubiegać się o pracę w sektorze prywatnym oraz w publicznym, który oferuje dodatkowe świadczenia socjalne i gwarancję zatrudnienia.
Pomimo reperkusji pandemii, rynek pracy w Łodzi powoli wraca do sytuacji sprzed dwóch lat, gdzie nie brakowało zróżnicowanych ofert zatrudnienia. Aby szybko znaleźć atrakcyjną ofertę, najlepiej przeglądać ogłoszenia online, które publikowane są w popularnych serwisach internetowych. Praca Łódź kusi wysokimi zarobkami, jednak przede wszystkim w ściśle określonej grupie zawodów. Pracodawcy zwracają uwagę na znajomość języków obcych, ponieważ dzięki temu można swobodnie pracować w środowisku międzynarodowym.
Może to Ci się spodoba
Przetarg na budowę systemu rowerów miejskich w Łodzi ostatecznie unieważniony
Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła decyzję Łodzi o unieważnieniu przetargu na budowę systemu rowerów miejskich. W wyroku uwzględniono upłynięcie określonego w postępowaniu terminu, a także wątpliwości co od oferty firmy BikeU – zarzuty
KOLEJNE DOPALACZE NIE TRAFIĄ NA RYNEK
Bełchatowscy funkcjonariusze po raz kolejny skontrolowali sklep gdzie według policyjnych ustaleń miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek 28 grudnia 2016r, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego KPP w
Rowery miejskie w Łodzi po raz kolejny opóźnione
W przetargu na Łódzki Rower Publiczny nie będą wymagane tandemy, jak chciał zamawiający – zdecydowała Krajowa Izba Odwoławcza, przychylając się do wniosku firmy BikeU. To oznacza, że osoby niepełnosprawne, np. z problemami
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!