Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!
Rynek pracy w Łodzi ucierpiał wskutek wprowadzonych obostrzeń. Pandemia negatywnie odbiła się na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw. Jednak powoli rynek wraca do sytuacji sprzed dwóch lat. W mieście wciąż poszukiwani są specjaliści w wielu branżach, przede wszystkim budowlanej oraz medycznej.
Praca w Łodzi – jak odnaleźć się na rynku pracy?
Łódź w czasie pierwszej fali pandemii zmagała się z dużym bezrobociem. Duży odsetek bezrobotnych zaobserwowano w przypadku osób 50+. Jednak bezrobocie w Łodzi nie dotyczy niektórych sektorów. Przedsiębiorstwa pilnie poszukują murarzy, tynkarzy, robotników budowlanych oraz pracowników robót wykończeniowych w budownictwie. Zatrudnienie w tej branży znajdują również osoby z bardzo małym doświadczeniem. Firmy często oferują etat, zachęcając szkoleniami, co ułatwia odnalezienie się na łódzkim rynku pracy.
W Łodzi brakuje lekarzy oraz medyków. Poszukiwani są także opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Szpitale szukają pielęgniarek i położnych. Oprócz tego z niedoborem wykwalifikowanych pracowników zmaga się sektor finansowy. Dobrze płatną pracę bez problemu znajdą księgowe, pracownicy ds. rachunkowości. Cenieni są pracownicy posługujący się co najmniej dwoma językami obcymi.
W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?
W Łodzi poszukuje się przede wszystkim specjalistów z zakresu elektryki, energetyki oraz mechaniki. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać elektromonterzy oraz monterzy elektronicy. W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu brakuje również niewykwalifikowanych operatorów produkcji. Centrum Polski słynie także z przemysłu tekstylnego, a łódzkie przedsiębiorstwa wciąż poszukują operatorów maszyn włókienniczych czy maszyn do produkcji wyrobów z gumy. W pokrewnych firmach brakuje ochroniarzy, magazynierów, sprzątaczek, nauczycieli przedmiotów zawodowych czy pracowników ds. jakości. Cenionymi i poszukiwanymi specjalistami są zawodowi kierowcy. Kandydaci mogą ubiegać się o pracę w sektorze prywatnym oraz w publicznym, który oferuje dodatkowe świadczenia socjalne i gwarancję zatrudnienia.
Pomimo reperkusji pandemii, rynek pracy w Łodzi powoli wraca do sytuacji sprzed dwóch lat, gdzie nie brakowało zróżnicowanych ofert zatrudnienia. Aby szybko znaleźć atrakcyjną ofertę, najlepiej przeglądać ogłoszenia online, które publikowane są w popularnych serwisach internetowych. Praca Łódź kusi wysokimi zarobkami, jednak przede wszystkim w ściśle określonej grupie zawodów. Pracodawcy zwracają uwagę na znajomość języków obcych, ponieważ dzięki temu można swobodnie pracować w środowisku międzynarodowym.
Może to Ci się spodoba
Betonowe kosze na śmieci – funkcjonalność i estetyka w przestrzeni publicznej
Betonowe kosze na śmieci odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu czystości i porządku w przestrzeniach publicznych. Choć mogą wydawać się niepozornym elementem miejskiego krajobrazu, ich funkcjonalność oraz estetyka mają znaczący wpływ
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W ŁODZI
Na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego policję reprezentowała delegacja kierownictwa garnizonu z komendantem wojewódzkim – insp. Andrzejem Łapińskim na czele. Obecny był także poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w
ŁÓDZKA POLICJA KONNA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W BRNIE
W dniach od 26 do 27 maja 2017 roku odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Policji Konnej w Brnie. Łódzką policję reprezentował duet zawodników: sierż. szt. Radosław Kafar na koniu HUMUS
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!