Jakie są typowe zachowania osób cierpiących na uzależnienie od alkoholu?

Jakie są typowe zachowania osób cierpiących na uzależnienie od alkoholu?

Osoby, które piją alkohol przez długi czas lub w dużych ilościach, mogą doświadczać zmian w swoim układzie nerwowym. Osoba taka może mieć inny sposób myślenia i zachowania niż zwykle. Chociaż zachowanie osoby uzależnionej od alkoholu nie jest normalne, alkoholik będzie upierał się, że jest ono normalne i właściwe. Pamiętaj, że alkoholizm może postępować powoli, więc możemy zaobserwować różne zachowania w zależności od tego, w której fazie choroby się znajdujemy. Jakie są typowe zachowania alkoholików? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Jak zachowuje się alkoholik w stosunku do swojej rodziny?

Alkoholik może być bardzo okrutny dla członków swojej rodziny. Wszystko zależy od tego, jak zareagują oni na chorobę i w jakim stadium uzależnienia jest alkoholik. Próbują przekonać osobę do zaprzestania picia lub grożą jej przemocą, ale alkoholik reaguje agresywnie i nerwowo. Alkoholicy często okłamują członków swojej rodziny i manipulują nimi. Alkoholikom brakuje racjonalności i trzeźwego myślenia. Często obwiniają swoich bliskich, którymi najczęściej są ich partnerzy. Próbują się usprawiedliwiać i twierdzą, że ich nawyki picia są normalne. Uważają, że robią to samo co inni i że pomaga im to się zrelaksować. Nie zdają sobie sprawy, że spożywają więcej alkoholu i że życie bez niego jest niemożliwe. Alkoholik minimalizuje objawy uzależnienia i nie słucha innych wokół siebie. Żyje według swoich przekonań, które są fałszywe.

Dowiedz się więcej na temat detoksu alkoholowego na stronie http://tarnow.terapia24h.pl/

Jakie są najczęstsze zachowania alkoholików?

Ten rozdział pomoże Ci ustalić, czy Twój bliski ma problem z alkoholem. Możesz również martwić się o swoje własne uzależnienie. Alkoholików można łatwo rozpoznać po ich wielu charakterystycznych zachowaniach. Najbardziej oczywistym jest kłamanie na temat spożycia alkoholu, jego ilości i okoliczności, w jakich został spożyty. Cierpiący może również zaniedbywać swoje obowiązki rodzinne i porzucać swoje hobby, aby znaleźć nowych przyjaciół do picia. Jeśli nie pije, alkoholik jest często drażliwy i ma problemy z koncentracją. Jest agresywny i prowokuje bójki. Może angażować się w lekkomyślne zachowania, takie jak przygodny seks lub prowadzenie samochodu po pijanemu. Alkoholik uważa, że alkohol nie jest problemem i użala się nad sobą. Często zostaje sam. W początkowej fazie uzależnienia alkoholicy udają, że są inni. Są kreatywni i dobrze radzą sobie w pracy. Denerwują się, gdy w domu nie dostają drinka. Wolą po pracy pójść do baru z przyjacielem, aby uniknąć podejrzeń ze strony rodziny.

Jak można rozróżnić poszczególne fazy alkoholizmu? Jakie jest zachowanie pacjenta?

Istnieją cztery fazy alkoholizmu: przedalkoholowa; ostrzegawcza; krytyczna; chroniczna. Każda faza ma inną osobowość. Pierwsza jest faza przedalkoholowa. To właśnie wtedy pacjent odkrywa, że alkohol może redukować stres i pomagać się zrelaksować. Osoba uzależniona, która popada w alkoholizm, nie pije sama. Często szukają towarzystwa i okazji do picia. Powodów do picia alkoholu jest tym więcej, im więcej jest sytuacji stresowych. Chory pije coraz więcej i więcej. W fazie ostrzegawczej zaczynają się pojawiać luki w pamięci. Pacjent zaczyna częściej pić i robi to w samotności. Faza krytyczna to moment, w którym alkoholik traci kontrolę nad piciem. Jest on świadomy swojego uzależnienia i na wszelkie uwagi reaguje krzykiem lub agresją fizyczną. Alkoholik może doświadczać krótkich okresów abstynencji, ale nadal pije alkohol. W ostatniej fazie, zwanej chroniczną, alkoholik nie jest w stanie przestać pić. Nie ma on wyrzutów sumienia ani zahamowań. Jest stale pod wpływem alkoholu, co może prowadzić do zaburzeń ruchowych i psychicznych. Jest to faza, z której najtrudniej jest wyjść. Powrót do normalności jest jednak możliwy.

Jak alkoholik może wpłynąć na zachowanie bliskiej osoby?

Członkowie rodziny często ukrywają alkoholizm, gdy pojawia się on w ich domu. Ponieważ wszyscy się boją, nikt nie wspomina o tym gościom podczas odwiedzin. Boją się, że w ich rodzinie może być alkoholik i że życie nie będzie już takie samo. Osoba cierpiąca jest albo trzeźwa, albo w amoku. Jeśli bliscy nie potrafią dostrzec, że danej osobie od początku grozi popadnięcie w nałóg, godzą się na to, co nadchodzi. Są tego świadomi, ale nie wykazują oporu. Osoba uzależniona nie widzi problemu w swoim zachowaniu i przechodzi do kolejnego etapu uzależnienia. Domownicy są wtedy odpowiedzialni za osobę uzależnioną. Skutki choroby mogą zaburzyć codzienne życie rodzinne i zawodowe. Niepokój i lęk to dwie najczęstsze emocje, które mogą się pojawić. Negatywne skutki alkoholizmu mogą odczuwać również członkowie ich rodzin.

Previous Frustracja: Przyczyny i leczenie Czy masz skłonność do frustracji?
Next Ochrona dziecka przed upałami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIEŃ

27 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się uroczystość podpisania porozumień pomiędzy Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską i Komendantem Miejskim Policji w Łodzi insp. Pawłem Karolakiem. Na mocy

Wiadomości 0 Comments

RELACJA Z FINAŁU PROJEKTU „FAIR PLAY – PRZECIWNICY NIE WROGOWIE”

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi mając na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi w sferze kulturalnego kibicowania opracowali projekt profilaktyczny pn. ”Fair play – przeciwnicy

Wiadomości 0 Comments

Co należy wiedzieć o rozłupywarce do drewna przed jej zakupem

Hydrauliczna lub ślimakowa rozłupywarka do drewna to narzędzie, które usprawnia wiele zadań budowlanych i remontowych. Możesz kupić rozłupywarkę, albo zrobić własną. Którą z nich powinieneś wybrać? Rozłupywacz do drewna cieszą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź