Najlepsze plecaki szkolne – czym się kierować przy wyborze?

Najlepsze plecaki szkolne – czym się kierować przy wyborze?

Powrót dzieci do szkoły może być dla nich trudny i frustrujący. Jednak to właśnie proces przygotowywania się do nowego roku szkolnego jest najprzyjemniejszy. Odświeżenie akcesoriów szkolnych, nowe gadżety i kolorowe długopisy, naklejki i fajne zeszyty, a także zmiana plecaka, to świetny sposób na pochwalenie się nowymi zakupami szkolnymi i odświeżenie swoich skarbów. Ładny plecak to nie wszystko. Rodzice muszą znaleźć równowagę między wygodą, funkcjonalnością i satysfakcją przy zakupie plecaka szkolnego dla swojego dziecka. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze plecaki szkolne dla Twoich dzieci.

Czym się charakteryzuje dobry plecak szkolny?

Trzy kluczowe cechy są niezbędne dla dobrego plecaka:

  • Wygodny i trwały
  • Uniwersalny i funkcjonalny
  • Podoba się dziecku

Podczas zakupów plecaków do szkoły warto zastanowić się, które plecaki będą bezpieczne i wygodne dla dzieci, a które najbardziej przypadną im do gustu. Warto przyjrzeć się plecakom producentów sprzętu turystycznego. Wprowadzili oni znaczne udoskonalenia w konstrukcji i systemach nośnych plecaków, co jest kluczowe dla prawidłowej postawy dzieci.

Przejdźmy zatem do sedna sprawy. Jakie są najważniejsze cechy dobrego plecaka do szkoły? Oto najważniejsze cechy dobrego plecaka szkolnego:

  • Wiek, wzrost i potrzeby dziecka powinny dyktować wielkość i pojemność plecaka. Do przedszkola wystarczy plecak o pojemności nie większej niż 10 litrów. Do szkoły podstawowej wystarczy plecak o pojemności 20 litrów lub więcej. Uczniowie szkół średnich i studenci będą potrzebowali plecaków o pojemności od 20 do 30 litrów. Plecak powinien mieć co najwyżej dwie komory, jedną formatu A4. Nie powinien być zbyt długi ani zbyt mały. Powinien sięgać tylko kilka centymetrów poniżej talii. Plecak nie powinien przekraczać ramion.
  • Wygodne szelki – miękkie i amortyzujące, ale też wzmocnione. Nie należy umieszczać szelek zbyt daleko od siebie, gdyż mogą one wrzynać się w ramiona.
  • Plecak szkolny powinien mieć nośną, sztywną, wzmocnioną pianką lub gąbką konstrukcję, która podtrzymuje zawartość i umożliwia prawidłową postawę. Jeżeli plecak jest cięższy, powinien mieć usztywnienie lędźwi i otwory wentylacyjne, które umożliwiają cyrkulację powietrza. Dodatkowo pasy piersiowy i biodrowy będą wspierać plecy.
  • Wewnętrzna konstrukcja plecaka pozwoli dziecku na równomierne rozłożenie ciężaru poprzez zastosowanie kieszeni i przegródek. Plecak powinien pomieścić książki, zeszyty i kanapki, klucze, piórnik, klucze, buty, a czasem zeszyt. Liczba kieszeni i elastyczność kieszeni bocznych ułatwi dobre zapakowanie plecaka i sprawi, że przedmioty nie będą latać wokół niego.
  • Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość plecaka dla dziecka. Należy sprawdzić odporność na zabrudzenia i łatwość prania.
  • Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Mamy tu na myśli elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność dzieci przechodzących przez mosty dla pieszych i na drogach nawet siedmiokrotnie. Elementy te powinny znajdować się na froncie plecaka oraz na szelkach. Można je również kupić i zamocować samodzielnie.
  • Wygląd – Po zawężeniu listy plecaków, które są zarówno funkcjonalne, jak i wygodne, musisz wziąć pod uwagę potrzeby swojego dziecka. Będziesz dużą pomocą dla swojego dziecka, dając mu różne opcje. Dzieci to młodzi dorośli, którzy mają swoje własne gusta i chcą być wysłuchani. Plecaki dla dzieci są teraz dostępne w najbardziej kreatywnych fasonach i kolorach.
  • Miłym dodatkiem są gadżety takie jak adresówka, miejsce na terminarz, doczepiana linijka, smycz do kluczy itp.

Wybór plecaka a zdrowie dziecka

Waga plecaka to jeden z ważniejszych aspektów dla bezpieczeństwa dziecka. Plecak i jego zawartość powinny mieć jednakową wagę. GIS zaleca, aby plecaki szkolne nie ważyły więcej niż 10-15% masy ciała dziecka. Plecak powinien ważyć około 1200g dla maluchów i 1400g dla starszych uczniów. Można sprawdzić, czy elementy plecaka wykonane są z pianki Eva. Jest ona lekka i wytrzymała, często wykorzystuje się ją do produkcji mat turystycznych czy butów.

Źle spakowany lub ciężki plecak może doprowadzić nie tylko do pochylenia do przodu i skrzywienia kręgosłupa, ale także do naciągnięcia mięśni, bólu pleców i karku, a nawet zmniejszenia pojemności płuc. W zależności od konstrukcji plecaka, może on pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy.

W pierwszym roku nauki najlepiej sprawdzają się plecaki szkolne, które są mocne i równomiernie rozkładają ciężar na plecach. Dla starszych dzieci lepsze są plecaki z luźnym systemem komór, ponieważ mogą być używane przez dłuższy czas. Plecaki z systemem walizkowym nie są zalecane. Plecaki z kółkami nie sprawdzą się na nierównych powierzchniach lub schodach. Stelaż z kółkami i rączką dodatkowo zwiększy wagę plecaka. Dodatkowo, ciągnięcie plecaka jedną ręką może spowodować asymetrię tułowia.

Zwróć uwagę na konstrukcję plecaka. Opcją są odpinane paski na klatkę piersiową i pas biodrowy. Regulowane szelki umożliwiają napinanie. Jack Wolfskin oferuje dwa rodzaje plecaków dla dzieci.

  • SNUGGLE UP to wygodny system nośny z szerokimi pasami ramiennymi, które równomiernie rozkładają ciężar.
  • ACS TIGHT to elastyczny, przylegający do ciała system, który można regulować, aby zapewnić doskonałą wentylację.

Szkielet dziecka kształtuje się do 17 roku życia. Dlatego ważne jest, aby dbać o niego jak najwcześniej.

Previous Jakie są rodzaje dostępnych opon?
Next Co należy wiedzieć o rozłupywarce do drewna przed jej zakupem

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

System rowerów miejskich powstanie w Łodzi z opóźnieniem. Firma, która wygrała przetarg, podejrzana o sfałszowanie dokumentów

System rowerów miejskich w Łodzi nie ruszy – jak wcześniej zapowiadano – 1 maja br. W przetargu na system rowerów miejskich wystartowały dwie firmy – oferta Nextbike została jednak zakwestionowano jako zbyt tania, a

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W „WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wiadomości 0 Comments

DOTACJA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA NA DOPOSAŻENIE LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNEGO

25 lipca 2017 roku doszło do uroczystego przekazania przez Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia 100 tysięcy złotych na doposażenie Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Symboliczną umowę podpisał Komendant Wojewódzki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź