Nowy Bank – nowe lokaty na lepszy procent?
Słabo oprocentowane lokaty nie zachęcają do oszczędzania. Nadzieją dla Polaków szukających bezpiecznych sposobów na pomnażanie gromadzonego kapitału jest oferta nowego banku, który pod koniec marca zaczął swoją działalność na polskim rynku.
Jak pokazują statystyki, nawet 25% Polaków wybiera lokaty jako sposób na oszczędzanie. Popularność tego produktu bankowego byłaby większa, gdyby wzrosło oferowane przez banki oprocentowanie. I chociaż w wielu przypadkach faktycznie oprocentowanie lokat waha się w granicach 4 proc., oferta zwykle dedykowana jest albo nowym klientom, albo obwarowana dodatkowymi warunkami.
InBank szansą na wyższe zyski z lokat?
InBank debiutuje na polskim rynku, wprowadzając atrakcyjne warunki lokat. Warto przy tym podkreślić, że jest to standardowa oferta dedykowana każdemu klientowi, który zechce zdeponować zgromadzone środki. Nie trzeba więc spełniać żadnych dodatkowych warunków, a jedynie „zmieścić się” w ustalonych limitach kwotowych: minimalna kwota depozytu wynosi 5000 zł, natomiast maksymalna to 50 tys. Złotych.
Jak wynika z danych dostępnych w porównywarce finanse.rankomat.pl, oprocentowanie lokat w InBanku wynosi:
- 2,40% – dla lokaty zakładanej na 6 miesięcy
- 2,60% – w przypadku lokaty 12-miesięcznej
- 2,80% – dla lokaty trwającej 24 miesiące
- 3,00% – w przypadku lokaty zakładanej na 36 miesięcy.
Warto przy tym podkreślić, że każda automatycznie przedłużona lokata oznacza dla klienta bonus w wysokości 0,1%. W praktyce oznacza to wzrost oprocentowania, a więc i wzrost zysków.
Ile można zarobić?
Biorąc pod uwagę oprocentowanie standardowych lokat, produkty oferowane przez InBank dają znacznie wyższe zyski.
Przykład. Załóżmy, że zakładasz lokatę 24-miesięczną z depozytem wynoszącym 12 tys. złotych. Zgodnie z wyliczeniami, zysk netto wyniesie około 544 zł. To niema dwukrotnie więcej w porównaniu ze standardową lokatą oprocentowaną na 1,5%.
Nowy bank a bezpieczeństwo kapitału
Decydując się na skorzystanie z oferty InBanku, klient także ma zagwarantowane bezpieczeństwo ulokowanego kapitału. Jednak jako że jest to bank pochodzący z Estonii, gwarantem nie jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), a jego estoński odpowiednik – Tagatisfond.
Tak samo jak w przypadku polskich banków, kwota gwarantowanego depozytu nie może przekraczać 100 tys. euro.
Jeżeli poszukujesz atrakcyjnie oprocentowanych lokat – bez konieczności zakładania konta
bankowego oraz bez spełniania dodatkowych warunków, warto rozważyć ofertę nowego banku. To dobra opcja dla osób poszukujących długoterminowych lokat na korzystnych warunkach.
Może to Ci się spodoba
Czy w Łodzi buduje się mieszkania blisko centrum?
Mimo iż Łódź jest trzecim największym miastem pod względem liczby ludności w Polsce, to ceny mieszkań na tamtejszym rynku nieruchomości są niższe niż np. w Krakowie czy Warszawie, a oferta
Firmy poszukują absolwentów nauk ścisłych
150 wykwalifikowanych specjalistów znajdzie w tym roku pracę w centrum rozwoju oprogramowania, które w Łodzi otworzył Ericpol. Kolejne 150 osób firma zatrudni w swojej siedzibie w Krakowie. Ericpol to firma inżynierska świadcząca usługi w branży IT. Stawia głównie na młodych matematyków.
Jak dobrać odpowiedni kabel grzewczy do rur?
Prawidłowy dobór kabla grzewczego do rur jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczne ogrzewanie. Prawidłowo dobrany kabel grzewczy do rur zapewni optymalną temperaturę powierzchni, która z kolei zapobiega tworzeniu się
1 Comment
jacekret
11 kwietnia, 14:40